Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Strażacy w przedszkolu

STRAŻACY W PRZEDSZKOLU

10.05.2016 r. gośćmi specjalnymi w naszym przedszkolu byli strażacy, panowie: Artur Mormel i Grzegorz Malinowski. Było to nasze kolejne spotkanie ze strażakami, jednak jak zawsze ciekawe i bardzo pouczające. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, dowiedziały się także jakim elementem ubrania różni się strażak pracujący w Państwowej Straży Pożarnej  od strażaka z OSP.

Niemniej jednak głównym tematem tego spotkania  były działania strażaków na wodzie, w razie powodzi lub „wodnego” wypadku i  pokaz różnego sprzętu niezbędnego podczas akcji poszukiwawczych w wodzie. Wszystko to było niezwykle ciekawe dla przedszkolaków. Dzieci obejrzały także filmy edukacyjne dotyczące tego, jak szybko rozprzestrzenia się ogień, czym gasić urządzenia zasilane prądem oraz jak powinien być ubrany strażak, aby w czasie akcji nie uległ poparzeniu. Najfajniejsze dla dzieci okazało się przymierzanie hełmów strażackich! Na koniec spotkania dzieci podziękowały panom strażakom za przybycie, przekazanie cennych wskazówek jak uchronić się od różnych niebezpieczeństw- życząc im wszystkiego dobrego, przede wszystkim samych dobrze zakończonych akcji i szczęśliwych powrotów do domu.

Gabriela Czechowska