Przedszkolny Konkurs Recytatorski

KONKURS RECYTATORSKI

„Otwórzmy drzwi do fantazji”

Wzorem lat ubiegłych, już kolejny raz przygotowaliśmy się do konkursu recytatorskiego, który jest organizowany przez PODiDN w Busku Zdroju. Konkurs co roku przebiega pod innym hasłem i jest trójetapowy. Jego celem jest natomiast popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności, a także integrowanie dzieci z różnych szkół i placówek.

Etap przedszkolny konkursu w naszej placówce odbył się 21 kwietnia 2016r. Grupy „zerowe” reprezentowało trzynaścioro dzieci. Powołana komisja oceniała staranne, pamięciowe opanowanie tekstu, intonację i modulację głosu, tempo recytacji oraz ogólne wrażenia estetyczne. Wybór nie był łatwy!

Do drugiego, gminnego etapu konkursu, który odbędzie się w SP w Ratajach Słupskich zakwalifikowały się trzy dziewczynki:

MARYSIA KACZMARCZYK  (I miejsce)

WIKTORIA KWIECIEŃ (II miejsce)

MAJA KARAŚ ( III miejsce)

Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia. Za reprezentantów naszego przedszkola w Ratajach – oczywiście będziemy trzymać kciuki.

Gabriela Czechowska