Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Kiermasz wielkanocny

Wielkie serca małych przedszkolaków.

Świąteczna aukcja charytatywna w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest,  nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Nadchodząca wiosna i Święta Wielkanocne niosą nadzieję i przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, nadzieję na lepsze jutro, radość i wiarę w drugiego człowieka, wzajemną życzliwość i zrozumienie. Czas przedświąteczny w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie to czas radości, kolorów, przygotowywania ozdób, pisanek i poszerzania wiadomości na temat tradycji związanych z tymi świętami. W tym roku nasze myśli kierujemy też w stronę  ciężko chorego przedszkolaka- czteroletniego Kubusia. Od pierwszych chwil kiedy dowiedzieliśmy się o jego chorobie cała społeczność przedszkolna z panią dyrektor Zdzisławą Belon, Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców podjęła działania mające na celu wspierać chore dziecko, jego rodziców i rodzinę w tych trudnych chwilach. Przedszkolaki z grupy „Muchomorki” do których Kubuś uczęszczał  przygotowały dla niego rysunki-każdy najpiękniej jak potrafił, napisaliśmy też wspólnie list, rodzice przygotowali  upominki, które zostały przekazane do szpitala. Cały czas staramy się dowiadywać o stanie zdrowia Kubusia, tęsknimy i czekamy na jego powrót. Wiemy, że mimo cierpienia jest dzielnym pacjentem. Wymagane długie leczenie wiąże się z różnego rodzaju potrzebami i z myślą o tym ,wiele osób z wielkim zaangażowaniem przygotowało aukcję świąteczną na rzecz naszego Kubusia. Dzieci z rodzicami, dziadkami, znajomymi i rodzeństwem przygotowały piękne stroiki, kolorowe pisanki, koszyczki, zajączki, kurki i wszelkie ozdoby symbolizujące Święta Wielkanocne. Były też prawdziwe wypieki –wielkanocne baranki  i kurki z piekarni p.H.Wawrzyńca .Aukcja odbyła się w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie w dniu  21.03.2016r. Wzięli w niej udział przedstawiciele Rady Gminy, lokalni przedsiębiorcy, rodzice przedszkolaków, mieszkańcy gminy i zaproszeni goście. Uzyskane fundusze przekażemy na potrzeby chorego Kubusia. Mamy nadzieję, że nie braknie ludzi dobrej woli, którzy będą towarzyszyć Kubusiowi i służyć pomocą w dalszej drodze podejmowania walki  o całkowity jego powrót do zdrowia. Wiele łatwiej jest żyć i nie tracić nadziei  mając świadomość, że są wśród nas ludzie o wielkim sercu. Okazywana pomoc daje siłę i przywraca wiarę w człowieka .Jest dowodem na to, że zawsze możemy liczyć na kogoś, kto nam pomoże w naszych codziennych zmaganiach. W imieniu Kubusia, jego rodziców i rodziny a także własnym jako wychowawca pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową bezintersowną pomoc nie tylko finansową ale także za każde słowo wsparcia, każdy ciepły gest, chęć niesienia pomocy, za ogromną serdeczność, wrażliwość i otwartość na potrzebę drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Kubuś nie był osamotniony w walce z ciężką chorobą. Życzymy mu zdrowia i szybkiego powrotu do domu i do nas, jego najbliższym życzymy siły i wiary w nadchodzące lepsze jutro. My wszyscy na co dzień i w ten szczególny świąteczny czas czyńmy dobro, bo ono zawsze do nas wróci.

Jeśli tylko możemy –POMAGAJMY!

Barbara Żurek