"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła."

(Wisława Szymborska)

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat, jaka powinna być rola książki w życiu człowieka oraz jak czerpać wiedzę z książek nie niszcząc ich. O tym wszystkim nasze przedszkolaki dowiadywały się podczas realizacji treści programowych, które miały zaszczepić w nich zadatki przyszłych czytelników. Natomiast podsumowaniem realizowanego w grupach starszych tematu kompleksowego: „Świat w książkach zapisany” była wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej.Odwiedziliśmy ją w dwóch „turach” (24 i 25.02.2016r.) co, mamy nadzieję, nie zakłóciło pracy biblioteki. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, dzieci mogły pooglądać książeczki przeznaczone dla nich, a pani Ania Szcześniak, dyrektor biblioteki, przeczytała dzieciom: „Legendy Krakowskie”. Przedszkolaki  wykonały kolorowe zakładki do książek,  a nawet zagrały w kręgle. Bo pani Ania wie, jak przyciągnąć przyszłych czytelników do biblioteki! Ale i bez tego niektórzy deklarowali, że już po południu pójdą z rodzicami wypożyczyć  te „fajne” książki, które widzieli.

Dziękujemy pani Ani za zaproszenie do biblioteki.

Gabriela Czechowska