Jasełka dla BABCI i DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU W PACANOWIE

12 stycznia 2016 r.  babcie i dziadziusiowie wszystkich przedszkolaków pojawili się w ECB. W związku z tym, że Dzień Babci i Dziadka wypada w tym roku w czasie ferii zimowych postanowiliśmy  nieco wcześniej zrobić niespodziankę wszystkim babciom i dziadkom!  Tegoroczne Jasełka przygotowane pod kierunkiem s. Olgi Kulec  i wszystkich nauczycieli nawiązywały także do ich święta.

Po powitaniu wszystkich gości przez panią dyrektor, Zdzisławę Belon oraz pana wójta Wiesława Skop - tradycyjnie wśród śpiewu aniołów,  przybyli do żłóbka rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także trzej  królowie .   Najmłodsze „gwiazdeczki” zatańczyły Jezuskowi, a dzieci z różnych stron świata przywiozły ze sobą różne dary. W rolę Maryi i św. Józefa wcielili się rodzice: pani Urszula Wawrzyniec i pan Paweł Dupońka. Gościnnie wystąpiła także siostra Pawełka Dudka, Ania- która zagrała na flecie kolędę pt.: „Lulajże Jezuniu”. Składamy im serdeczne podziękowania za aktywny udział w uroczystości! Było więc trochę inaczej, ale jak zwykle pięknie!  Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa od zgromadzonych na widowni gości. Wszystkim udzielił się jeszcze świąteczny nastrój i miła atmosfera. Na koniec dzieci wręczyły swoim babciom i dziadziusiom pamiątkowe aniołki z podziękowaniem za przybycie na uroczystość. Następnie wszyscy udali się do przedszkola  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Gabriela Czechowska