Zwiedzanie wystawy w ECB

„MUCHOMORKI” w  „Bajkowym Świecie”

9.12.2015r  wyruszyliśmy  „w podróż  do krainy marzeń i snów” czyli sąsiadującego z naszym przedszkolem Europejskiego Centrum Bajki. Po wejściu od razu poczuliśmy się przeniesieni w bajkowy świat. Nasza wędrówka  rozpoczęła się od przejścia przez Mysią Dziurę  a dalej kolejno  zwiedzaliśmy Pałacowy Korytarz, Ptasi Taras, Zaczarowany Dworzec Koziołka Matołka Bajkowy Pociąg do którego wsiedliśmy oczywiście na Stacji Pacanów i udaliśmy się nim  do wnętrza Ziemi, w podwodne głębiny, w kosmos, na łąkę, do ogrodu i do Narnii. Podczas przejażdżki dzieci spotkały Małego Księcia, Pana Twardowskiego, krasnale i gnomy, ośmiornicę i Neptuna. To była bardzo emocjonująca przejażdżka . Podróż zakończyła się w Zaczarowanym Ogrodzie  gdzie w ogromnych kwiatkach konwalii można było odpocząć i posłuchać bajki, usiąść obok kwiatu paproci dzięki któremu spełniają się najskrytsze dziecięce marzenia i obejrzeć gigantyczne, kolorowe kwiaty.   Kolejną atrakcją  była ściana bajki polskiej. Zrobiona z drewnianych szufladeczek i drzwiczek, do których dzieci zaglądając odkrywały bohaterów znanych z polskich bajek i legend. Chwila relaksu w mini kinie ukrytym w ogromnym pniu drzewa, przy oglądaniu jednego z odcinków "Bolka i Lolka" . Kolejne przejście dla niektórych było troszkę groźne bo dochodziliśmy do korytarza, w którym śpi smok. Czuć było jego oddech i słychać chrapanie. Trzeba obok niego przemknąć jak najciszej. Nam się udało, nie zbudziliśmy bestii i spotkała nas nagroda. Mogliśmy przejść przez zaczarowane lustro. W ten sposób trafiliśmy do Skarbnicy Bajek gdzie w szklanych kulach można było zobaczyć sceny z najsłynniejszych europejskich baśni. W tym magicznym miejscu zakończyła się nasza podróż  po „Bajkowym Świecie”. Dostarczyła ona dzieciom dużo pozytywnych wrażeń. Każdy przedszkolak otrzymał tajemniczą mapę  dzięki której w domu będzie można wrócić do bajkowej podróży  naklejając w odpowiednie miejsca dołączone naklejki. Troszkę zmęczone  po prawie półtoragodzinnej wyprawie  ale uśmiechnięte, dzielne  4-latki wróciły do przedszkola.

Barbara Żurek