Święto Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Posiadacze pluszowych misiów przekonują,  że  ukochany  pluszak  daje poczucie bezpieczeństwa i jest niezawodnym przyjacielem . 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiony został w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej popularnej na całym świecie maskotki. Wszystkie przedszkolaki, co roku pamiętają o tym święcie. Tego dnia obowiązkowo przychodzą do przedszkola ze swoim ulubionym misiem. Poznajemy wtedy imiona misiów oraz ich cechy, zwłaszcza te, za które dzieci kochają je najbardziej. Przypominamy także historię powstania pierwszego na świecie misia- Teddiego.

W naszym przedszkolu, w środę, dzieci bawiły się misiami do woli. Odbyły się różne konkursy, dzieci kolorowały misie, śpiewały piosenki, uczyły się o nich wierszyków. Miło i sympatycznie spędziliśmy dzień na przytulaniu.

Gabriela Czechowska