Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Pierwsza pomoc

19 listopada 2015 r. nasze przedszkole odwiedzili nasi starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego pod opieką pani Marty Golonki i Barbary Kondek. Powód wizyty był bardzo ważny, gdyż  uczniowie klasy Va , przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy, pokazali nam prawidłowo przeprowadzoną resuscytację krążeniowo- oddechową.  Dzieci z zainteresowaniem oglądały prowadzoną akcję udzielania pierwszej pomocy, a następnie wraz ze starszymi kolegami przystąpiły do ćwiczeń praktycznych na fantomach. Przy okazji tego spotkania przypomniano także podstawowe numery alarmowe oraz sposób wzywania pomocy dla  osoby poszkodowanej.

Dziękujemy paniom oraz uczniom klasy Va za „przeszkolenie” przedszkolaków i zwrócenie ich uwagi, jak ważne jest posiadanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Gabriela Czechowska