„ … Dumni ze mnie są rodzice

przedszkolakiem dziś zostanę!

Pasowanie się odbędzie

pewnie wzruszy moją mamę.”

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 16.10.2015 r. odbyło się w naszym przedszkolu  Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor, grona pedagogicznego, a także rodziców i zaproszonych gości. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Był to również ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez panią dyrektor Zdzisławę Belon. Następnie w przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym, pięknie ubrane dzieci, wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały grupowe piosenki, tańczyły, recytowały wiersze.
   Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Wszystkie dzieci  po każdym przeczytanym przez panią Dyrektor  zdaniu, powtarzały słowa: ,,przyrzekamy”. A przyznać trzeba, iż tym słowem, wiele obiecały. Otóż: będą zawsze grzeczne, ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki w przedszkolu, będą miłe i koleżeńskie wobec rówieśników i godnie będą reprezentowały swoje przedszkole. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor  przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie  słów: ,, Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz kolorową plakietkę. Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych, zawsze wzrusza rodziców i cieszy dzieci.

Gabriela Czechowska