Wycieczka do Szczucina

WYCIECZKA -  MUZEUM DROGOWNICTWA W SZCZUCINIE

13 października  starszaki z naszego przedszkola odwiedziły Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Muzeum gromadzi wszelkie pamiątki związane z budownictwem drogowym. Do zwiedzania przeznaczone są dwie ekspozycje:

• zewnętrzna, na której w czasie spaceru można podziwiać maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom,
  • wewnętrzna, która pokazuje między innymi eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów, sposób pracy przy budowach w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów, a także drogi i mosty w sztuce.

My, naszą wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia kilku bajek, z serii: „Szkoła profesora Basa” oraz   przygód Bolka i Lolka, które przypomniały dzieciom o zasadach poruszania się po drogach. Następnie wraz z panem przewodnikiem obejrzeliśmy  ekspozycję, która dotyczyła sposobu budowania drogi. Najciekawszy okazał się spacer alejkami wokół muzeum, gdzie dzieci zobaczyły maszyny i urządzenia drogowe pracujące przy budowie i utrzymaniu dróg np. walce, kotły, kruszarki, pługi, ciągniki. Wycieczka była udana, dzieci zdobyły nowe wiadomości oraz usystematyzowały swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Gabriela Czechowska