Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnejoraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Natomiast  pani  dyrektor  Zdzisława Belon odwiedziła każdą grupę i życzyła dzieciom miłego święta. Zgodnie z nowymi zarządzeniami dotyczącymi zdrowego odżywiania, dzieci częstowały się tego dnia -ziarnami słonecznika, rodzynkami oraz żurawiną.

Gabriela Czechowska