Dzień Przedszkolaka 2012

Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego

Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP  ustanowił

29 września Ogólnopolskim Dniem Wychowania Przedszkolnego.
W ten sposób zwrócono uwagę na znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju  i wychowaniu dziecka. Zaznaczono, że pobyt w przedszkolu nie jest tylko sposobem spędzania przez nie wolnego czasu, ale okresem nabywania ważnych doświadczeń społecznych i emocjonalnych oraz rozwoju poznawczego.

Dajmy  więc dzieciom możliwość czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Chcielibyśmy, aby Święto Przedszkolaka było okazją do zintegrowania działań różnych środowisk na rzecz wspierania młodego człowieka na tym etapie rozwoju.

W dniu 28.09.2012r. w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego. W tym dniu odbył się quiz muzyczny „Jaka to melodia”. Dzieci brały udział w wielu  zabawnych konkursach. Święto przedszkolaków zaowocowało również w rysunki pt. „Moje dziecięce marzenia”. Cała impreza zakończyła się bajkowym spacerem ulicami naszej miejscowości. Dzieci były przebrane w swoje stroje grupowe. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Wychowania Przedszkolnego o godz. 12.00 nasi najmłodsi przedszkolacy wysłali do  nieba baloniki jako dziecięce marzenia.

Dzień ten był dniem wyjątkowym, świątecznym, pełnym entuzjazmu dla idei nowoczesnego wychowania przedszkolnego.

Dyrekcja Samorządowego Przedszkola w Pacanowie

Zdjęcia z tego wydarzenia w zakładce GALERIA