Wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski

„ŚWIAT WOKÓŁ NAS…”konkurs recytatorski.

13 kwietnia 2012 r w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie odbył się I etap

IX „Małego” Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt. „Świat wokół nas”.

W konkursie wzięło udział 10 przedszkolaków z grup starszych. Koordynatorką konkursu była nauczycielka Halina Schabowska. Wszystkie dzieci bardzo  dobrze przygotowały się do recytacji wierszy. Jury Konkursowe przy ocenie recytatorów wzięło pod uwagę: dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce zajęła Kinga Lewińska

II miejsce Zuzanna Guła

III miejsce Olaf Sasiela

Wyróżnienia: Sebastian Skuła i Patryk Romański

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe pozostali uczestnicy dyplomy i książeczki za udział w konkursie - Agata Bernat, Kacper Wójtowicz, Kornelia Nurek, Bartłomiej Dereń i Mateusz Widanka.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie gminnym, który odbędzie się za tydzień w naszym przedszkolu.

Konkurs taki pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci, pomagając w odkrywaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi, a także pozwala poznać nowych twórców i ich dzieła.

.