Dzień wiosny

WIOSNO witaj!

„Na niebie jaśnieje słońce,
 Z lodu uwalnia się rzeka
 i ze snu budzą się drzewa,
 ptaki wracają z daleka,
 będą wić gniazda i śpiewać.
 Sady zabielą się kwieciem...
 To wiosna! Wiosna na świecie!

Tradycyjnie co roku przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie witają przyjście Wiosny radośnie i spontanicznie. Dwudziestego marca wszystkie przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie jej. W czasie spaceru ulicami obserwowały pierwsze wiosenne kwiaty, bazie leszczyny i starały się usłyszeć dźwięczny głos skowronka. Szukały Wiosny a ona sama przyszła do przedszkola 21 marca i właściwie to przyszło kilka „Wiosenek”,bo na ten dzień w ramach wewnątrzprzedszkolnego konkursu zorganizowanego przez nauczycielki  E.Kapusta i G. Czechowska, przedszkolaki  miały przygotować i zaprezentować ciekawy strój nawiązujący do tematu związanego z powitaniem wiosny. Jury, które oceniało stroje miało trudne zadanie, bo okazało się, że wszystkie były ciekawe, piękne i wiosennie kolorowe. Przyznano więc ex aequo miejsce I - Ola Matus i Kacperek  Wójtowicz, II miejsce - Dawidek Nawrot i Maksymilian Stachliński i  III miejsce - Martynka Goleń i Justynka Grochowska . Były także wyróżnienia dla  Wioli Korczak i Kamilki Nurek.  Dyplomy i nagrody wręczyła pani dyrektor Zdzisława Belon. Zwycięzcom gratulujemy !  Następnie odbył się na cześć Pani Wiosny bal poprowadzony przez pana Marka Łupińskiego. Wiosna przywitana, życzymy więc "Aby uroki wiosny radość wszystkim niosły”.

Barbara Żurek

ZDJĘCIA z powitania WIOSNY z zakładce Galeria