Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

"Kochana Babciu – zacznę zwyczajnie,

że z Tobą w domu jest fajnie:

i w deszczu i w słotę, w smutku, w radości,

wspierasz i uczysz życia w miłości.

Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować,

skromny bukiecik kwiatów darować."

21 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. W tych dniach wnuki składają babciom i dziadkom życzenia, robią laurki, wręczają upominki.

W naszym przedszkolu te wyjątkowe Dni połączyliśmy w jedno Święto Dnia BABCI I DZIADZIUSIA. 25 stycznia 2012r. w Europejskim Centrum Bajki nasze dzieciaki występując na scenie zaprezentowały wspaniały program artystyczny. Dzieci z grup Biedronki i Żabki zaprezentowały inscenizację "Cztery babcie", "Koncert życzeń dla Babci i Dziadka oraz "Dziadkowy brzuszek.

Następnie pokazały swoje umiejętności taneczne w tańcach "Rosyjski kazaczok" oraz "Bal Arlekina".

Dzieci z najmłodszych grup Muchomorki i Krasnoludki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, dostarczając Babciom i  Dziadkom wielu radości i wzruszeń. Uwieńczeniem całej uroczystości były tańce. Grupa dziewczynek zaprezentowała taniec "Walc laleczek", a grupa mieszana zatańczyła skoczny taniec "Mexyk".

Zaproszeni goście nie szczędzili pochwał pod adresem naszych artystów. Panował miły i serdeczny nastrój.  Miłym zakończeniem spotkania był wspólny poczęstunek okraszony laurkami dla naszych gości.

Kto ci powie o dawnych latach
tych lat naoczny świadek.
Jak kraj nasz rośnie, jak ludzie rosną
opowie ci twój dziadek...

Więc wnuki proszą , żeby w kwiaciarniach
kwiatków nie chować pod ladę.
Dziadek ma święto !
Kwiaty dla dziadka !
Wiwat , niech żyje dziadek !

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA