Zajęcia taneczne "Roztańczone maluchy"

Zajęcia  koła tanecznego  "Roztańczone maluchy" odbywają się jeden raz w tygodniu.

Ich głównym celem jest rozwijanie wrażliwości i zdolności i tanecznych dzieci. Realizowane są w grupach Krasnoludki i Muchomorki.

Przez zabawę z muzyką dzieci  poznają podstawowe pojęcia muzyczne, uczą się wyrażać ekspresję, poznają proste struktury rytmiczne i układy taneczne do różnych rodzajów muzyki. Dzieci uczą się posługiwać terminologią muzyczną. Wszystkie te umiejętności przyswajają sobie poprzez zabawy i ćwiczenia przy muzyce, rozwijając swój słuch i poczucie rytmu do tańca oraz uczą wrażliwości muzycznej. Występy na różnych uroczystościach przedszkolnych  są też znakomitą okazją do rozwijania śmiałości, odpowiedzialności, a przede wszystkim umiejętności współpracy w grupie.