Wizyta ornitologa

WIZYTA ORNITOLOGA

17 czerwca 2015 r. w naszym przedszkolu odbyło się ciekawe spotkanie z panem ornitologiem. Zjawił się u nas bowiem pan Ludwik Maksalon, miłośnik przyrody, ornitolog, a przy okazji emerytowany nauczyciel i wizytator. Wprawdzie nie wszystkie dzieci wiedziały kim jest ornitolog, ale ta kwestia została wyjaśniona zaraz na początku spotkania. Potem już było coraz ciekawiej. Pan Ludwik z pasją  opowiadał o różnych zwierzętach, ale głównie o ptakach. Dzieci dowiedziały się, dlaczego ptaki śpiewają oraz z pomocą pana Ludwika usystematyzowały swoją wcześniejszą wiedzę na temat ptaków hodowlanych i tych dziko żyjących. Najatrakcyjniejsze było odgadywanie nagranych odgłosów zwierząt. Zdaniem dzieci najpiękniej „śpiewała” ropucha zielona. Następnie przedszkolaki zabrały się do kolorowania otrzymanych obrazków zwierząt wiejskich. W prezencie od pana ornitologa otrzymaliśmy pakiet edukacyjny „Pola tętniące życiem”, który na pewno wiele razy wykorzystamy podczas zajęć. Dziękujemy za wspaniałą i ciekawą wizytę.

Gabriela Czechowska