Dzień Rodziny

„CUDOWNYCH RODZICÓW MAM…”

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego   i  szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, a więź między dzieckiem a rodzicem, to coś, co warto pielęgnować całe życie. Dlatego też, co roku w naszym przedszkolu  pomagamy  dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Rodziny. Łączymy bowiem jednego dnia dwa piękne święta: Dzień Matki i Dzień Ojca. Miłości i wzruszeń tego dnia mamy więc całe  mnóstwo!

Z tej właśnie okazji 26 maja odbyła się uroczysta akademia poświęcona rodzicom. Sala  w budynku ECB zapełniła się rodzicami naszych przedszkolaków, a dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Wszystkich zebranych gości serdecznie powitała pani dyrektor Zdzisława Belon i zaprosiła do wspólnego oglądania przygotowanego montażu słowno- muzycznego. Jako pierwsze na scenie pojawiły się  „Muchomorki” i „Krasnoludki”, które wcieliły się w role wiosennych kwiatów składających rodzicom życzenia. Następnie były wiersze, piosenki i  życzenia „na wesoło” dla kochanych rodziców w wykonaniu starszaków: „Biedronek” i „Żabek”. Całą uroczystość  uświetniły oczywiście tańce, przygotowane pod kierunkiem pani Joanny Białej- Wilk. Były to: polka do utworu pt.: „Mama wszystko wie”, krakowiak oraz inscenizacje taneczne do utworów: „Idę w tany, sam bez mamy” oraz „Kowboje”. Pod koniec uroczystości zjawił się także pan wójt Wiesław Skop, który złożył wszystkim rodzicom życzenia. Przypomniał także o tym, jak ważna jest rola mamy w życiu każdego dziecka.

Podczas wręczania  upominków całusom i uściskom nie było końca! Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku w przedszkolu. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

Gabriela Czechowska