Dzień kobiet

(…) Dzień kobiet, dzień kobiet
niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich,
zabawa i taniec
Piosenka z radia popłynie!

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu nigdy nie był świętem schowanym do lamusa, zawsze uczyłyśmy dzieci, że istnieje takie święto i warto w tym dniu zrobić coś miłego dla każdej kobiety – a jest ich wiele w naszym otoczeniu. Święto jest okazją do rozmowy z dziećmi na temat roli kobiet w ich życiu: mamusi, babci, siostry, koleżanki, pań z najbliższego otoczenia.

13 marca, przedszkolaki pod kierunkiem pani Ewy Nowak  zaprosiły wszystkie panie z naszego przedszkola, przedstawicielki Rady Rodziców, panią pielęgniarkę Zuzannę Gawron oraz panią księgową Joannę Zucharę na miłą akademię poświęconą właśnie kobietom. Starsi chłopcy uświetnili przedstawienie piosenką pt.: „Dzień kobiet” i grą na gitarach! Pojawiły się też wytwornie ubrane damy, które wystrojone w piękne suknie, kapelusze oraz perły przypomniały wszystkim chłopcom jak to jest być kobietą…

Dzień minął w miłej atmosferze. Wszystkie panie otrzymały piękne róże. Dziękujemy kochani za życzenia, niespodzianki i promienny uśmiech. Warto obchodzić to święto.

Gabriela Czechowska