DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 27 stycznia w budynku ECB odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Zdzisława Belon przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci młodsze zaprezentowały się pięknymi wierszami i piosenkami oraz wesołą scenką pt.: „Jak to z babcią i dziadkiem bywało”. Natomiast starszaki przygotowały inscenizację pt.: „Rzepka”, która w zabawny sposób ukazywała perypetie pewnego dziadka z posadzoną przez niego rzepką. W obydwu przypadkach morał jaki nasunął się wszystkim oglądającym jest taki, iż największa siła drzemie właśnie w rodzinie! Nie zabrakło też pięknych tańców, które wyćwiczone zostały pod kierunkiem pani Joanny Wilk. Następnie przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, a potem zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek.

Gabriela Czechowska