"Cała Polska czyta dzieciom"

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijania i doskonalenia wielu umiejętności. Kluczowym narzędziem poznawczym, a zarazem warunkiem dobrego funkcjonowania w społeczeństwie jest język.

Wprowadzając codzienne czytanie, przedszkole może pomóc dzieciom w dobrym, a może nawet w doskonałym opanowaniu ojczystego języka. Dlatego więc już kilka lat aktywnie uczestniczymy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zapraszamy do udziału w niej różne sympatyczne osoby. Jedną z nich jest pani Zofia Juda, która była naszym gościem 4 grudnia. Wprowadziła wszystkie dzieci w nastrój świąteczny czytając piękną baśń H.Ch.Andersena pt.: „Choinka”.

Gabriela Czechowska