Mikołaj

„Jedzie święty Mikołaj

białą brodą świeci

Worek z prezentami

ma dla grzecznych dzieci…”

„ŚWIĄTECZNE PROBLEMY”

Mikołaj i jego atrybut - worek pełen prezentów, to szczególnie oczekiwani goście w każdym domu zamieszkiwanym przez dzieci. W naszym przedszkolu już  2 grudnia wszystkie dzieci oczekiwały tego najważniejszego gościa. Bowiem nasz Mikołaj kalendarz ma bardzo, bardzo napięty, a terminów i zobowiązań musi przecież dotrzymać!

Najpierw zatem  pojawili się artyści Agencji Artystycznej Patigo, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pt.: „Świąteczne problemy”, a później wkroczył Mikołaj z wielkim workiem podarunków. Wprawdzie musieliśmy go budzić różnymi sposobami, ale grudzień to przecież dla niego bardzo pracowity miesiąc, więc małą   drzemkę mu wybaczymy. Każdy przedszkolak otrzymał prezent, natomiast każda grupa dostała po kilka pięknie wydanych bajek i baśni, które będziemy oczywiście czytać i oglądać. Następnie przedszkolaki pozowały do pamiątkowych zdjęć z Mikołajem, który okazał się także bardzo cierpliwym jegomościem. Jak przystało na grzeczne dzieci i wychowawców - dziękujemy za te wspaniałe odwiedziny i prezenty!

Gabriela Czechowska