Święto Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

We wtorek, 25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu.

Mało kto wie, że historia pluszowego misia zaczyna się od 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt  będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Historię tę najpierw uwieczniono na rysunku, który pojawił się w gazecie, a potem pewien właściciel sklepu z zabawkami wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia. Wkrótce okazało się, że pluszowe misie sprzedają się znakomicie. Tak zaczęła się historia powstania pluszowego misia.

Mimo, że w obecnych czasach mamy mnóstwo różnorodnych zabawek, to jednak wciąż jest miło przytulić się do pluszowego misia. Nasze przedszkolaki bardzo cieszą się z takiego święta. Tego dnia dzieci opowiadały o swoich misiach, tańczyły z nimi i przytulały do woli. Odbyły się też  wspólne zabawy i rozwiązywanie zagadek związanych z misiami. Misie były też huśtane na chuście animacyjnej. Uczyliśmy się także krótkich wierszy i rymowanek o misiach. A ponieważ misie lubią miodek toteż dzieci z grup młodszych pałaszowały wafle z tym słodkim smakołykiem. Cały dzień upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze. Za rok znowu zorganizujemy taki dzień!

Gabriela Czechowska