Wycieczka do Szczucina

PRZEDSZKOLAKI W MUZEUM DROGOWNICTWA W SZCZUCINIE

3 października starszaki z naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Szczucina. Zwiedzaliśmy Muzeum Drogownictwa, które gromadzi wszelkie pamiątki związane z budownictwem drogowym.

Do zwiedzania przeznaczone są dwie ekspozycje: zewnętrzna, na której można podziwiać maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom oraz wewnętrzna, która pokazuje eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów, sposób pracy przy budowach w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów. Obok budynku, na niewielkim wzniesieniu zlokalizowany jest skansen maszyn drogowych, wybudowany w formie spiralnej alejki o długości ok. 1 km. Ponieważ pogoda tego dnia nam dopisała, spacerowaliśmy tymi alejkami podziwiając przeróżne maszyny, o których opowiadała nam pani przewodnik. Największą radość sprawiło dzieciom podejście do oczka wodnego w którym pływało mnóstwo kolorowych rybek.

W miły i ciekawy sposób spędziliśmy dzień, jednocześnie podsumowując zdobyte wcześniej wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Jednym z punktów naszej wycieczki było też oglądanie bajek z serii: „Szkoła Profesora Basa”. Wiedza przedszkolaków została usystematyzowana i szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola na smaczny obiad.

Gabriela Czechowska