ALE KINO!

Festiwal Filmów Młodego Widza WĘDRUJĄCE ALE KINO! powstał z myślą o dzieciach i młodzieży z małych miast i okolic, gdzie kino nie jest dobrem powszednim. Jest to przewoźna, „walizkowa” wersja Festiwalu, docierająca w różne zakątki Polski z kinem „nierepertuarowym”, ambitnym i o wysokich walorach merytorycznych.

Festiwal WĘDRUJĄCE ALE KINO! jest organizowany we współpracy z funkcjonującymi w terenie organizacjami pozarządowymi, domami kultury oraz szkołami.  Wyjątkowe filmowe wydarzenie, podobnie jak „macierzysty” Festiwal w Poznaniu pokazuje filmy dla dzieci i młodzieży nieznane dotąd szerokiej widowni, o niekwestionowanych walorach edukacyjnych i artystycznych, niepodlegające rynkowym schematom. Są wśród nich produkcje rodzime, europejskie, a także pochodzące z innych krajów świata, również i tych rzadko reprezentowanych na polskich ekranach. Festiwalowy repertuar składa się z filmów traktujących młodego widza, bez względu czy ma zaledwie kilka, czy kilkanaście lat, jako partnera w prowadzonym za pośrednictwem ekranu dialogu. 29 WRZEŚNIA w objazdowym festiwalu uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola, oglądając zestaw bajek animowanych.

Gabriela Czechowska