Bezpieczny przedszkolak

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Wrzesień to miesiąc nowych wyzwań i przyzwyczajeń, zwłaszcza dla nowych przedszkolaków,które po raz pierwszy przekroczyły progi przedszkolne. Jest to też czas, w którym dużo miejsca poświęcamy bezpieczeństwu, a dotyczy ono przecież wszystkich i jest bardzo ważne. Realizując treści programowe zwracamy uwagę na bezpieczeństwo dzieci w domu i podczas spacerów, omawiamy potencjalne zagrożenia na jakie mogą być narażone dzieci. Mówimy także o „ważnych ludziach”, którzy udzielają nam pierwszej i często najważniejszej pomocy. W związku z tym

17 września grupy starsze: „Biedronki” i „Żabki” odwiedziła pani pielęgniarka Zuzanna Gawron, która opowiedziała dzieciom o sposobach zakładania opatrunków. Wielu „chętnych” przedszkolaków po wysłuchaniu instrukcji i obejrzeniu pokazu prawidłowego zakładania opatrunków i bandażowania próbowała samodzielnie udzielić „pierwszej pomocy” swojemu koledze a nawet pluszakom.

Natomiast 18 września tuż po śniadaniu w naszym przedszkolu zjawił się następny gość- pan policjant Dariusz Rasała, który opowiedział dzieciom o najważniejszych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Pan policjant zwrócił także uwagę dzieci na bezpieczne zabawy w domu i ogrodzie przedszkolnym.

Mamy nadzieję, że sposób, w jaki przekazaliśmy treści dotyczące bezpieczeństwa, zasady ruchu drogowego oraz sposoby udzielania pierwszej pomocy były trafne i posłużą dzieciom w przyszłości.

Gabriela Czechowska