Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

WIZYTA W BIBLIOTECE

12 czerwca przedszkolaki ze wszystkich grup pomaszerowały do Gminnej Biblioteki Publicznej. Tam serdecznie powitała nas pani Zofia Juda, która opowiedziała dzieciom o tym, jakie książki można wypożyczyć w bibliotece, do czego służą stojące tam komputery i dlaczego warto czytać dzieciom. A ponieważ nasza „nowa” biblioteka jest ładna, nowocześnie urządzona i co ważniejsze przestronna - to przedszkolakom wizyta w niej bardzo się podobała. Nawet udało się opanować ponad osiemdziesiąt dzieci naraz i pani Zosia przeczytała naszym milusińskim kilka wierszy Rafała Witka z książeczki  pt.: „ Ale heca!Ale Draka! Nowe wiersze o zwierzakach”.

Następnie przedszkolaki obejrzały zgromadzone w bibliotece księgozbiory i podziękowały za miłe spotkanie. Dwie przedstawicielki najmłodszej grupy wręczyły pani Zofii kwiaty i laurkę. Wszystkie przedszkolaki otrzymały z kolei pyszne cukierki. Nasza wizyta była zatem udana, dzieci posłuchały mądrych i wesołych wierszy i być może następnym razem zawitają w progach biblioteki ze swoimi rodzicami. Bo o tym, że warto czytać dzieciom od najmłodszych lat, wie przecież każdy rodzic.

Gabriela Czechowska