WIZYTA PANA STRAŻAKA

„Bije dzwon na alarm, już śpieszą strażacy.

Czasem w nocy - ze snu,

czasem w dzień - od pracy.”

ODWIEDZINY STRAŻAKA

Jednym z celów podstawy programowej jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc oraz umieć o nią poprosić. W związku z tym 29.05.2014r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Pożarnej. Na spotkanie z przedszkolakami przybył pan Artur Mormel, który w wspaniały sposób potrafił przekazać dzieciom najważniejsze wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej. Wprawdzie pogoda tego dnia uniemożliwiła nam obejrzenie z bliska samochodu strażackiego- mimo to pan Artur zaciekawił dzieci swoimi opowieściami, zapoznał z pracą strażaków oraz pokazał wyposażenie torby, która jest nieodzowna podczas udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się także o tym, iż praca strażaka bardzo się zmieniła na przestrzeni dziejów. Kiedyś strażacy zajmowali się głównie gaszeniem pożarów, natomiast obecnie równie często udzielają pierwszej pomocy poszkodowanym np. podczas wypadków drogowych. Dysponują przy tym nowoczesnym i profesjonalnym sprzętem. Jak co roku, najwięcej radości przysporzyło przymierzanie hełmów strażackich. Spotkanie zakończyliśmy wręczeniem kwiatów i szczerym podziękowaniem przedszkolaków. Odbyło się ono w przesympatycznej atmosferze, za którą dziękujemy panu Arturowi!

Gabriela Czechowska