DZIEŃ RODZINY

DZIEŃ  RODZINY

Dzień Mamy i Taty to wyjątkowe święto! Każdy z nas je zna i szanuje.  Wychowawcy znają rolę mamy w życiu dziecka i wiedzą, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych.

Nasze  coroczne święto z okazji Dnia Mamy i Taty, czyli DZIEŃ RODZINY, miało miejsce w piątek, 23 maja 2014 r. w budynku ECB. Spotkanie przygotowały wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola. Wszystkich rodziców i opiekunów przywitała serdecznie dyrektor przedszkola pani Zdzisława Belon. Młodsze grupy: „Muchomorki” i „Krasnoludki” recytowały wierszyki i śpiewały piosenki związane ze świętem swoich kochanych rodziców. Natomiast starsze grupy czyli: „Biedronki” i „Żabki” przygotowały przedstawienie pt.: „ Na majowej łące”. Dzieci wcieliły się w role najpiękniejszych wiosennych kwiatów, które obudzone przez Słonko składały życzenia mamie i tacie. Wielki aplauz zebrały  wszystkie tańce, przygotowane przez panią Joannę Białą- Wilk. Były one  wesołe, żywiołowe i oddawały miły i radosny nastrój całej uroczystości. Następnie rodzice otrzymali prezenty od swoich pociech i wszyscy przeszli na plac przedszkolny, gdzie odbywała się  dalsza część Dnia Rodziny w postaci pikniku rodzinnego na świeżym powietrzu.

Takie spotkania są okazją, nie tylko do bliższego poznania, ale głównie do wyrażenia podziękowania za trud, jaki wszyscy rodzice wkładają  w wychowanie swoich pociech. Bo przecież „... mama to skarb największy na świecie”, a tata „...jest potrzebny, żeby przybić gwóźdź, … by na spacer pójść”. Miło było popatrzeć na rodziców wpatrzonych w swoje pociechy, które każdym wierszem, piosenką, tańcem-  oddawały jak bardzo kochają swoją mamę i tatę.

Gabriela Czechowska