Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Akademia w związku z kanonizacją JP II

„Był taki Papież wśród nas”

Dnia 30.04.2014 r. w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie miała miejsce akademia poświęcona Wielkiemu Polakowi- Św. Janowi Pawłowi II pt: „ Był taki Papież wśród nas”.

Na wstępie pani dyrektor Zdzisława Belon powitała dzieci z wychowawczyniami

z poszczególnych grup oraz przybyłych na akademię rodziców. Natomiast ja w kilku  zdaniach ukazałam postać Papieża Jana Pawła II. Na dalszą część akademii złożyły się wiersze w wykonaniu dzieci , które poświęcone były historii życia Karola Wojtyły- Papieża Jana Pawła II.

Na zakończenie dzieci, wychowawcy i rodzice wspólnie zaśpiewali „Barkę” - ulubioną pieśń Papieża. Pani dyrektor wspomniała również o zasadzonej dwa lata temu Jodle Papieskiej, jako Żywym Pomniku, który świadczy o ponadczasowej pamięci o Największym z Rodu Polaków- Św. Janie Pawle II.

s. Olga Kulec