Wizyta BISKUPA

Wizyta ks. biskupa Kazimierza Gurdy

24.03.2014 r.

Ksiądz Biskup kielecki Kazimierz Gurda w ramach wizytacji naszej  parafii   odwiedził także  przedszkole. Jego wizyty oczekiwaliśmy z radosną niecierpliwością. Biskupowi towarzyszyli: ksiądz proboszcz oraz sekretarz Jego Ekscelencji.

Dostojnego gościa przywitała  dyrektor przedszkola pani Zdzisława Belon w imieniu wszystkich przedszkolaków, personelu oraz  rodziców. Natomiast delegacja przedszkolaków powitała księdza biskupa pięknymi wierszami i bukietem kwiatów. Wspólnie z siostrą Olgą Kulec wszystkie dzieci zaśpiewały popularną piosenkę Arki Noego pt.: „Taki duży, taki mały- może świętym być”. Goście okazali swój podziw i zadowolenie występami naszych milusińskich poprzez gromkie brawa i miłe słowa. Ksiądz Biskup nawiązał znakomity kontakt z dziećmi, podziękował im za tak serdeczne przyjęcie, a następnie wszystkich pobłogosławił. Ostatnim punktem spotkania była rozmowa Jego Ekscelencji z zaproszonymi gośćmi i pracownikami przedszkola oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy zgromadzeni z okazji wizyty otrzymali  obrazek z błogosławieństwem pasterskim. Tak piękne i wzruszające spotkanie wnoszące wiele ciepła do naszego codziennego życia na długo pozostanie w naszej pamięci.

Gabriela Czechowska