Wycieczka do Staszowa

13 marca 2014 r. starszaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie wybrały się na wycieczkę do Staszowa. Dzieci uczestniczyły tam w interaktywnych warsztatach teatralnych „Magia obrazu” zorganizowanych przez teatr SHOW.

Wspólnie z prowadzącym warsztaty Czarodziejem przedszkolaki wkroczyły w magiczny świat kreskowych bohaterów, poznały czarodziejskie metody ich ożywiania czyli kulisy animacji. Wspólnie też zbudowaliśmy podstawowy scenariusz filmowy a na scenie zobaczyliśmy profesjonalny sprzęt.  Na dużym  ekranie widzieliśmy sposoby i techniki animowania postaci. Nasi najbardziej odważni ochotnicy: Krystian Bednarz i Norbert Czaja brali udział w „magicznym znikaniu” i  nagrywaniu scenek filmu. Dzięki tym warsztatom odkryliśmy, że każdy z nas jest w stanie samodzielnie, albo najlepiej w grupie, która  stanowi ekipę realizacyjną, rozpocząć pracę  nad tworzeniem światów, których nie ma, ale które istnieją w wyobraźni. Wyjazd był udany, pogoda piękna a przedszkolaki zadowolone!

Gabriela Czechowska