PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W dniu 25.02.2014r. starszaki: „Biedronki” i „Żabki” z  Samorządowego Przedszkola w Pacanowie odwiedziły  bibliotekę wraz z czytelnią i księgarnią, które mieszczą się w budynku Europejskiego Centrum Kultury. Dla wielu z przedszkolaków było to pierwsze spotkanie w bibliotece. Pierwsza część spotkania odbywała się w sali kinowej ECB, gdzie miłe panie bibliotekarki, panie Anie, czytały dzieciom wesołe, wierszowane przygody pewnej sąsiadki. W nagrodę za grzeczne słuchanie opowieści wszystkie dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Następnie panie bibliotekarki zaprosiły dzieci do biblioteki i zarazem księgarni, gdzie można także kupić pięknie wydane i ciekawe książki. Dzieci w trakcie pobytu w bibliotece zobaczyły zbiory książek równo ułożone na półkach i posegregowane tematycznie oraz alfabetycznie. Dowiedziały się także, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz wypożyczać i oddawać przeczytane książki. Zaś na górze biblioteki dzieci mogły obejrzeć wystawę poświęconą Kornelowi Makuszyńskiemu. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej atmosferze a przedszkolaki obiecały, że na pewno jeszcze bibliotekę odwiedzą.

To było bardzo ciekawe spotkanie, za które serdecznie dziękujemy.

Gabriela Czechowska