Piątek, 2018-09-21

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Samorządowego Przedszkola w Pacanowie

6.45 -8.00

Zabawy służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci w tym czytaniem, liczeniem,
i pisaniem. Gry i zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne służące realizacji programu wychowania przedszkolnego. Rozmowy w oparciu o oglądane ilustracje , ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, słuchowe, gramatyczne. Słuchanie utworów literatury dziecięcej , historyjki obrazkowe . Prace porządkowo – gospodarcze

8.00- 8.30

Zabawy według zainteresowań dzieci. Praca indywidualna z dziećmi mającymi trudności oraz z dziećmi zdolnymi. Zajęcia indywidualne. Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

Ćwiczenia poranne. Przygotowanie do śniadania.

8.30- 9.10

Śniadanie – doskonalenie umiejętności estetycznego spożywania posiłków , kulturalnego zachowania się przy stole. Mycie zębów. Zabiegi higieniczne.

9.10- 11.30

Zajęcia edukacyjne w sali i na powietrzu kierowane i niekierowane prowadzone według planów miesięcznych oraz wybranego programu nauczania. Zabawy i zajęcia ruchowe, rytmika, zabawy w języku angielskim, przygotowujące dzieci do posługiwania się tym językiem. Spacery , zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze. Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu. Religia w grupie III, IV.

11.30- 12.30

Prace porządkowo- gospodarcze. Utrwalenie nawyku prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych. Przygotowanie do obiadu. Obiad.

12.30.-13.00

Relaksacja, odpoczynek przy muzyce i bajkach relaksacyjnych . Praca korekcyjno-kompensacyjna i indywidualna.

13.00- 14.00

Tworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych sprzyjających twórczości plastycznej , muzycznej, werbalnej dzieci, praca indywidualna, zabawy dydaktyczne, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, lub zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy w teatr. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej, czytanie fragmentów książek. Zajęcia dodatkowe ( w tym religia na wniosek rodziców).Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

14.00- 15.30

Zabawy zorganizowane lub dowolne z inicjatywy dzieci. Ćwiczenia indywidualne dostosowane do możliwości dzieci, zabawy i gry edukacyjne i planszowe przy stolikach z małym zespołem. Czytanie fragmentów książek, układanie puzzli, ćwiczenia grafomotoryczne. Prace porządkowe w sali i w półkach indywidulnych. Rozchodzenie się dzieci.