Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Są misie brązowe,
są misie białe, są misie
duże i te całkiem małe!
Są misie pluszowe ,bywają
też szklane i wszystkie
są takie kochane!

25 LISTOPAD- DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Każde dziecko ma w swoich zabawkach pluszowego misia. Nie wszystkie są takie same – to zrozumiałe – ale wszystkie są przytulane, głaskane i kochane. W tym wyjątkowym dniu , to znaczy 25 listopada do przedszkola  każde dziecko  przyniosło swojego ulubionego misia.

Na jeden dzień nasze sale zmieniły się w bajkowy świat pełen pluszaków. Dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia, a następnie same opowiadały o swoich ulubionych przytulankach. Wszystkie aktywnie uczestniczyły w dyskusji o sławnych misiach znanych z bajek, wierszy i filmów.
Misie wspólnie z dziećmi uczestniczyły w wielu zabawach, konkursach, zgadywankach, a na samym końcu zajęć zostały mocno przytulone i wyściskane przez dzieci. Bo wszystkie dzieci kochają misie i wszystkie misie kochają dzieci.

Został również ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt.: „MIŚ, PLUSZOWY MIŚ”. Organizatorkami konkursu były panie: G.Czechowska i H.Schabowska. Tego dnia odbyło się więc wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu.
Wszystkie prace były bardzo piękne!
Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie!

GABRIELA CZECHOWSKA