„Pasowanie na przedszkolaka”

28.10. 2013 r. o godz.9.30 zaproszeni przez przedszkolną dziatwę goście zapełnili po brzegi salę w Europejskim Centrum Bajki. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele samorządu terytorialnego: Wójt p.Wiesław Skop, Przewodniczący Rady Gminy- p. Jan Nowicki oraz przedstawiciel Komisji Oświatowej p.Bolesław Nega a także rodzice i przyjaciele przedszkola. W tym roku szkolnym odbywało się pasowanie „na przedszkolaka” w najmłodszych grupach, natomiast w dwóch starszych było to już pasowanie „na starszaka”. Niemniej jednak to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków z najmłodszej grupy. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańca, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Najmłodsi zaprezentowali swój program artystyczny, po czym pasowania, olbrzymim ołówkiem dokonała nasza Pani Dyrektor Zdzisława Belon. Podobnie było w grupach starszych, gdzie tylko jedenaścioro nowoprzyjętych przedszkolaków stało się prawdziwymi starszakami. Po otrzymaniu pamiątkowych dyplomów oraz książeczek „Muchomorki” i „Krasnoludki’ zaprezentowały się w tańcu ze wstążkami, natomiast „Biedronki” i „Żabki” zatańczyły taniec disco z pomponami: Moito „ Eo Ea!”.

Wójt naszej gminy p. Wiesław Skop wraz z panią dyrektor Zdzisławą Belon korzystając z okazji podziękowali rodzicom, dzięki którym mamy nowy, piękny chodnik prowadzący do przedszkola. Na szczególne podziękowania zasłużyli:

- Magdalena i Arkadiusz Biegacz

- Joanna i Krzysztof Cepi

l - Urszula i Konrad Wawrzyniec

- Bożena I Henryk Wawrzyniec

- Małgorzata i Zbigniew Zaród

- Magdalena i Szczepan Witek

- Edyta Juszczyk

Jeszcze raz dziękujemy za pomoc! Na koniec był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za przygotowanie części artystycznej.

Gabriela Czechowska