Podsumowanie konkursu "Jesienny bukiet"

JESIENNY BUKIET - podsumowanie konkursu

Zanim dni staną się szare i krótkie, jesień przynosi ze sobą wiele barw. Zatrzymane kolory jesieni można oglądać w bukietach, które wykonały przedszkolaki biorące udział w konkursie pod tytułem” Jesienny bukiet” Organizatorkami konkursu były nauczycielki Ewa Kapusta i Barbara Żurek.

Ciekawe kompozycje w barwach takich jak: czerwony, żółty, brązowy,  karmazynowy,rudy, purpurowy, miedziany, miodowy, rdzawy, czekoladowy pojawiły się w wazonach, koszyczkach, dyniach i tradycyjnych bukietach. Wiele darów jesieni: kasztany, owoce pigwy, dzikiego bzu, jarzębiny, dzikiej róży, berberysu, szyszki chmielu, kwiaty hortensji, wrzosy, suchotniki, jesienne kwiaty, zioła a także owoce i warzywa: jabłuszka, orzechy włoskie, laskowe, cebulki, pory a także dary lasu: grzyby, żołędzie znaleźć można w tych kompozycjach. Piękną ozdobę wielu bukietów stanowiły własnoręcznie wykonane róże z kolorowych jesiennych liści. Jesień jest cudowną porą roku, jest bardzo piękna i to właśnie dzięki niej możemy tworzyć te wspaniałe kompozycje, które zimą przypomną nam swymi barwami o jej urodzie.

Bardzo trudnym zadaniem był wybór tych najpiękniejszych bukietów. Każda kompozycja była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Spośród 25 prac, które wpłynęły na konkurs w tym 2 prace ze Świetlicy dla małych dzieci z Rataj Słupskich wykonane pod kierunkiem pani Ewy Klimaczak kolejne miejsca zajęły bukiety:

W kategorii wiekowej 3-4 latki

I miejsce ex aequo-  Wójtowicz Maja i Rajczewska Karolina

II miejsce- Laska Oksana i Górnicz Mateusz

III miejsce- Korczak Karolina, Rusek Patrycja i Antoś Kumoń

Wyróżnienia:

Karaś Maja, Wojtyś Madzia, Victoria Golba, Nowak Robert,Wawrzyniec Julia, Pluta Madzia, Zofia Pawelec i Oliwia Kierys

W kategorii wiekowej 5-6 latki:

I miejsce ex aequo-Topór Sandra i Ślusarczyk Mateusz

II miejsce-Korczak Wiola i Drzazga Karolina

III miejsce-Kaczor Sylwia i Czapla Przemek

Wyróżnienia:

Rusek Gabrysia, Wleciał Oliwka, Kukulska Tatiana, Luszuk Julia

Wystawę wszystkich prac można oglądać w przedszkolnej szatni a zdjęcia w galerii na naszej stronie internetowej www.przedszkolepacanow.szkolnastrona.pl

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy a zwycięzcy nagrody.

Zwycięzcom GRATULUJEMY, wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział a dorosłym za pomoc w tworzeniu tych wspaniałych dzieł.

B. Żurek i E. Kapusta