Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Każdy przedszkolak dobrze wie,

Że kiedy wrzesień już kończy się

Od najmłodszego aż po starszaka

Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Dzień Przedszkolaka to święto dzieci i okazja do czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Ten szczególny dzień 27.09.2013r w najmłodszych grupach naszego przedszkola-„Muchomorkach” i „Krasnoludkach” wypełniony był zabawą, tańcami, konkursami a co najważniejsze uśmiechem każdego malucha. Scenariusz zabaw przygotowały wychowawczynie: E. Kapusta i B. Żurek. Przedszkolaki odgadywały tytuły bajek na podstawie słuchanej muzyki, bawiły się w pociąg krasnoludków, kółko graniaste, kaczuszki . Był taniec czarownic i czarnoksiężników, w którym trzeba było zdobyć czarodziejską miotłę, by zostać królem lub królową. Kolejną atrakcją była chusta animacyjna. Wiele radości sprawiły dzieciom takie zabawy jak: Sztorm, Bilard, Karuzela, Młynek .Dużo śmiechu wywołała zabawa Paczka w której trzeba było „zapakować” w chustę Krasnoludki i Muchomorki razem. Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie ”Przenoszenie piłeczki na łyżce”. Zabawy i konkursy bardzo podobały się dzieciom. Zakończył je słodki poczęstunek a po nim spacer ulicami Pacanowa z kolorowymi balonikami- korowód wszystkich przedszkolaków. Z okazji Dnia Przedszkolaka i na każdy dzień życzymy naszym pociechom jak najwięcej uśmiechu i radości.

Barbara Żurek