Wycieczka do Szczucina

„BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE”

• PRZEDSZKOLAKI W MUZEUM DROGOWNICTWA W SZCZUCINIE

Każdy mały i duży człowiek wie, że bezpieczeństwo w życiu jest bardzo ważne. Warto więc wiedzieć, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, czego  dzieciom nie wolno robić, a o czym powinny zawsze pamiętać idąc do przedszkola i nie tylko. Realizując treści programowe związane z całotygodniowym tematem kompleksowym : „Bezpieczeństwo najważniejsze” starszaki z grup : „Biedronki” i „Żabki” uczyły się zasad przechodzenia przez jezdnię, wierszyków i piosenek tematycznie związanych z bezpieczeństwem.

Większość dzieci zna nawet numery telefonów alarmowych, dzięki którym można wezwać pomoc. Ciekawych uzupełnieniem owych treści była wycieczka do MUZEUM DROGOWNICTWA, na którą starszaki pojechały 17 września.

Dzieci poznały najważniejsze fakty z historii drogownictwa, a także utrwaliły swoją wiedzę na temat zasad poruszania się po jedni dzięki bajkom z serii: „Szkoła Profesora Basa” pt.: „Znaki drogowe”. „Na drodze” oraz „Szerokiej drogi”. Niektóre z dzieci po raz pierwszy były w muzeum. A to muzeum jest przepiękne i do tego tak blisko. Wycieczka okazała się pouczająca, natomiast  chłopcom najbardziej podobały się różnorodne pojazdy. Niektórzy deklarowali, że jeszcze wrócą tam ze swoimi rodzicami.

Gabriela Czechowska