Kiermasz stroików świątecznych

NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY…

Samorządowe Przedszkole w Pacanowie od 10 lat organizuje aukcje świąteczne. Tym razem 18 grudnia2012r odbył się kiermasz stroików, które zostały wykonane przez dzieci wspólnie z rodzicami, dziadkami i opiekunami w ramach przedszkolnego konkursu: ”Najpiękniejszy stroik świąteczny”. Organizatorkami były nauczycielki: L.Bartusiak,

E. Kapusta i B. Żurek. W tym roku przedszkolaki przygotowały 61 stroików i ozdób świątecznych. Pomysły i materiały z których zostały wykonane były naprawdę ciekawe. Stroiki i dekoracje miały różne formy a wykorzystane w nich materiały to: mech, papier, aksamitny materiał, kolorowe wstążki, świece, szyszki, kora, sizal ,bombki ręcznie ozdabiane koralikami, suszone pomarańcze, laski pachnącego cynamonu oraz zielone gałązki jodły i świerku. Dominowały kolory złota, srebra, szafiru, bieli i czerwieni. Ozdobą całej wystawy były żywe kwiaty gwiazdy betlejemskiej. Wszystkie te „dzieła sztuki” zgłoszone do konkursu zostały wystawione na aukcję. W pięknie udekorowanej sali przedszkolnej, przy cichym brzmieniu kolęd i aurze zbliżających się świąt można było podziwiać barwy i kolory, którymi mieniły się wszystkie wystawione cudeńka. Galeria świąteczna prezentowała się wspaniale a zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych, lokalnych firm, mieszkańcy naszej gminy, przyjaciele przedszkola z trudem wybierali każdy coś dla siebie, bo wszystko bardzo się podobało i zdecydować było niełatwo.

Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowała Rada Rodziców.

Fundusze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na potrzeby naszego przedszkola.

Spotkanie to przybliżyło atmosferę Świąt Bożego Narodzenia a dzieciom pozwoliło radośnie uczestniczyć w przygotowaniu do tych szczególnych świąt. Aukcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem z czego bardzo wszyscy się cieszymy.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, życzliwość i ciepłe słowa –te przekazane ustnie i te wpisane do przedszkolnej kroniki. Zakupione dziecięce prace niech będą miłym akcentem i pozwolą stworzyć niepowtarzalna atmosferę w czasie Świąt Bożego Narodzenia czego z całego serca życzą przedszkolaki.

Barbara Żurek