Czwartek, 2024-04-18

Rocznica urodzin JPII

Apel w Przedszkolu Samorządowym

w Pacanowie

Dnia 22 maja 2013 roku odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy Urodzin błogosławionego Jana Pawła II (18 maja 1920 r.), naszego Wielkiego Polaka. Najstarsze dzieci z zerówki wraz ze swoją katechetką siostrą Stefanią przygotowały montaż słowno-muzyczny poświęcony umiłowanemu Ojcu Świętemu, który kochał dzieci i nawet napisał do nich List.

Na wstępie dzieci z całego Przedszkola wraz z Panią Dyrektor Zdzisławą Belon i Paniami Wychowawczyniami wysłuchały nagranego głosu Papieża Polaka oraz zaśpiewali „Barkę”. Następnie dzieci recytowały krótkie wiersze mówiące o życiu Karola Wojtyły, jego dzieciństwie, o jego życiu w czasach szkolnych i o tym, jak został Papieżem. W trakcie recytacji dzieci pokazywały atrybuty: piłkę, plecaczek, fotografię rodzinną, książeczkę do nabożeństwa. Dzieci zaśpiewały także piosenkę dziecięcą o niedzieli, o Duchu Świętym i utwór zespołu Arki Noego „Subito Santo”. Siostra katechetka przygotowała także stosowną dekorację: baner z Ojcem świętym, herb Jana Pawła II, rysunki – kolorowanki dzieci, fotografie Papieża i żółte kwiatki.

Dzieci świątecznie ubrane z radością śpiewały piosenki, klaskały i serdecznie się uśmiechały. „Błogosławiony Janie Pawle II, nasz Ojcze Święty, patrzysz na nas z nieba uśmiechnięty. Jesteśmy jeszcze mali. Módl się za nami, byśmy Boga, Ojczyznę i wszystkich ludzi kochali.”

Napisała: s.Stefania W. Maksymów CSS