Podsumowanie Programu Profilaktycznego

26 kwietnia 2013 r. starszaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. G. Czechowską oraz p. H. Schabowską i p. E. Kapustą  przygotowały, podobnie jak w zeszłym roku, imprezę o charakterze profilaktycznym w ramach realizowanego programu „Bezpieczny świat”. W programie uroczystości znalazły się także treści związane z realizacją akcji „Czyste powietrze wokół nas”.

W tym roku przedstawienie nosiło tytuł „DBAM O ZDROWIE” i w wesoły oraz przemyślany sposób ukazywało zalety dbania o swoje zdrowie. Najwięcej kłopotów miała z tym pewna Czarownica, która nie dbała o zęby a potem trzęsła się ze strachu na fotelu dentystycznym. W końcu: „… ząb utracić, żadna radość- gdy w dodatku jest jedyny”. Natomiast Krasnoludki miały problem z dość powszechnym nałogiem, a mianowicie z paleniem papierosów! W końcu jednak Śnieżka oraz wesoły Dinek zmusili ich do walki z tym nałogiem.

W drugiej części imprezy odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom konkursu plastycznego pt.”JA O ZDROWIE DBAM- INNI TEŻ POWINNI”.  Jak zwykle mogliśmy liczyć na piękne prace z Oblekania, Rataj Słupskich oraz naszego przedszkola. W tym roku po raz pierwszy w konkursie wzięły udział 5 i 6-latki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stopnicy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: kierownik GOPS w Pacanowie pan Edward Wojniak, dzięki któremu ta uroczystość mogła znów  odbyć się  na tak dużą skalę. Ponadto zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele Sanepidu: p. Krzysztof Socha, p.Ewelina Dąbrowska, p.Barbara Polak, dyrektor ECB w Pacanowie p. Karolina Kępczyk oraz p. Danuta Biegacz.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które chętnie wcieliły się w przydzielone role a także ich rodzicom za pomoc w nauce wierszyków. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku szkolnym znów nadarzy się okazja, aby zorganizować podobną uroczystość.

Gabriela Czechowska