II cz. II Festiwal Tańca 2013r.

II Festiwal Tańca „Tańczące przedszkolaki”- cz. II

Pacanów  9.04.2013r Europejskie Centrum Bajki

Festiwal Tańca „Tańczące przedszkolaki” cz. II już za nami !

II część Festiwalu Tańca „Tańczące przedszkolaki” odbyła się  9 kwietnia 2013r w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Niestety zima nas nie opuściła, bo polubiła nasz festiwal ale wszystko odbyło się zgodnie z zaplanowanym programem, wszystkie zgłoszone zespoły dojechały do Pacanowa i zaprezentowały przygotowane tańce. Było to 14 zespołów, które nie dotarły 15.03 2013r  na I część festiwalu ze względu na złe warunki atmosferyczne.
Organizatorem festiwalu było Samorządowe Przedszkole w Pacanowie przy współpracy Europejskiego Centrum Bajki. Koordynatorami tej imprezy były nauczycielki: Ewa Kapusta i Lucyna Bartusiak.
Festiwal rozpoczęły występem gościnnym  „Roztańczone maluchy”- przedszkolaki z Pacanowa  tańcem „Mexico”.

Jury w składzie: Joanna Cepil - główny sponsor festiwalu, Karolina Kępczyk - dyrektor ECB, przewodnicząca jury, Marek Łupiński – muzyk, choreograf i Jarosław Banasik – nauczyciel,  wyłoniło trzy najlepsze prezentacje z każdej grupy wiekowej.  Oceniało  małych wykonawców wg kryteriów: choreografia, estetyka, dobór muzyki, ekspresja ruchowa i wizerunek sceniczny .

Rywalizowały ze sobą zespoły taneczne w kategorii 3-4 latki

i w kategorii 5-6 latki.

W grupie młodszej zwycięzcy to:

I miejsce: zespół „Wesołe słoneczka” Iwaniska

Opiekun Elżbieta Dziama

Choreograf Elżbieta Dziama

Tytuł prezentacji: „Krakowiaczek”

II miejsce: zespół „Alladynki” Cedzyna

Opiekun Beata Wolska , Małgorzata Michta

Choreograf Beata Wolska

Tytuł prezentacji: „Bajkowy świat”

III miejsce : zespół ”Krasnoludki” Sichów Duży
Opiekun Dorota Słomka i Barbara Odważny

Choreografia Dorota Słomka i Barbara Odważny

Tytuł prezentacji: „Piosenka dla kowboja”

Wyróżnienie: zespół „Biedronki” z Łubnic

W grupie dzieci starszych:

I miejsce: zespół „Motylki” Oleśnica

Opiekun Dorota Pawelec

Choreograf Renata Janicka i Zdzisław Kwaśniewski

Tytuł prezentacji „Taniec śląski chodzony”

II miejsce: zespół „Gwiazdeczki” Cedzyna

Opiekun Joanna Cedro i Monika Kubiec

Choreograf Beata Wolska

Tytuł prezentacji „AHA, AHA”

III miejsce: zespół ze Skorzeszyc

Opiekun Katarzyna Kletowska

Choreograf Katarzyna Kletowska

Tytuł prezentacji „Pasadoble”

Wyróżnione zespoły:

„Tańczące nutki” z Buska-Zdroju, ”Takt” z Kielc, ”Wesołe Słoneczka” z Iwanisk, „Raczki” z Rakowa, „Bieguski” z Mikułowic,” Pluszowe Misie” ze Staszowa i ”Smerfy” z Sichowa Dużego

Laureaci festiwalu otrzymali puchary ufundowane przez:

I miejsca-Wójta Gminy Pacanów pana Wiesława Skopa,

II miejsca-Firmę „Flornas” panią Joannę Cepil,

III miejsca-Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Pacanowie panią Zdzisławę Belon i Dyrektor ECB panią Karolinę Kępczyk

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, medale i dyplomy. Niespodzianką tegorocznego festiwalu były przygotowane zaproszenia - bilety wstępu do krainy baśni i bajek Europejskiego Centrum Bajki ufundowane przez panią dyrektor Karolinę Kępczyk dla wszystkich uczestników konkursu .
Imprezę poprowadziła „Calineczka”- pani Ewelina Doktór- animator, przewodnik Europejskiego Centrum Bajki.

Patronat medialny nad imprezą objęło: „Echo Dnia”- kielecki dziennik regionalny, ”Z życia gminy”- miesięcznik samorządowy, regionalny portal busko.com.pl i telewizja Ponidzie TV, która na żywo  transmitowała zmagania przedszkolaków.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom II części festiwalu.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie, widowni za doping i brawa podczas występów, członkom jury za przyjęcie zaproszenia a sponsorom składamy podziękowania, bo bez nich ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Nasi sponsorzy to:

J.i K Cepil firma „Flornas”Chrzanów, „GOMAR” z Pińczowa, Uzdrowisko Busko S.A. ,NBS w Solcu, Polisa Życie S.A., Bi H Wawrzyniec Piekarnia w Pacanowie, Hurtownia „Galant” Busko, Hurtownia „Wisła” Szczucin, ”AGSOL” Pacanów, sklepy z Pacanowa: W.i Z. Mrówka „Groszek”, R. Bielat ”Delikatesy Centrum”, P.Wojtyś „Na Kozim Rogu”, ”CEZAR”

,H.i H.Góra”Orion”.

Szczególne podziękowania składamy Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu panu Robertowi Gwóźdź, byłemu wizytatorowi Kuratorium Oświaty i Wychowania w Kielcach, nauczycielowi z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą za słowa uznania dla organizatorów tej imprezy, dzieci, nauczycieli i opiekunów za trud i pracę włożoną w przygotowanie ich występów. Wyraził również swą radość z tego, że zmagania małych wykonawców dzięki transmisji Telewizji TV Ponidzie to piękne widowisko taneczne z Pacanowa, z Europejskiego Centrum Bajki tak pięknie promowało nasz region, nasze województwo świętokrzyskie.

Festiwal Tańca Przedszkolnego dostarczył cennych doświadczeń nauczycielom - instruktorom a wszystkim widzom miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Dziękujemy za wszystkie miłe słowa skierowane do organizatorów, za gorącą atmosferę  w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie mimo zimna i śniegu za oknami. Dziękujemy, że byliście z nami!

FOTOREPORTAŻ www.busko.com.pl

Barbara Żurek