Czwartek, 2024-04-18

II cz. II Festiwal Tańca 2013r.- informacja

II Festiwal Tańca „Tańczące przedszkolaki”- cz. II

Pacanów  9.04.2013r Europejskie Centrum Bajki godz. 9.30

Na ten dzień zaplanowana jest II część Festiwalu Tańca „Tańczące przedszkolaki” w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Chociaż zima wciąż nas nie opuszcza mamy nadzieję, że nie spłata nam już figla i dopisze piękna wiosenna pogoda .Zasłużyły na nią przedszkolaki, które z niecierpliwością czekają na prezentację przygotowanych tańców. Wszystkie zespoły, które nie dojechały 15.03 2013r  na I część festiwalu ze względu na złe warunki atmosferyczne już zgłosiły swój udział i przyjazd do Pacanowa na II część festiwalu. Rywalizować ze sobą będą zespoły taneczne

w kategorii 3-4 latki z:

Łubnic „Biedronki”, z Sichowa Dużego „Krasnoludki”, z Cedzyny „Alladynki” i z Iwanisk „Wesołe słoneczka”.

W kategorii 5-6 latków :

Z Oleśnicy „Motylki”, z Buska-zdroju „Tańczące Nutki”, z Kielc zespół „Takt”, z Iwanisk „Wesołe słoneczka”, z Rakowa „Raczki”, z Mikułowic „Bieguski”,ze Staszowa „Pluszowe Misie”, z Cedzyny „Gwiazdeczki”, z Sichowa Dużego „Smerfy” i zespół ze Skorzeszyc.

Organizatorem festiwalu jest Samorządowe Przedszkole w Pacanowie przy współpracy Europejskiego Centrum Bajki.

Koordynatorami tej imprezy są nauczycielki :Ewa Kapusta i Lucyna Bartusiak.

Festiwal rozpoczną występem gościnnym  „Roztańczone maluchy”-przedszkolaki z Pacanowa.

Jury w składzie: Joanna Cepil - główny sponsor festiwalu, Karolina Kępczyk - dyrektor ECB, Marek Łupiński –muzyk, choreograf i Jarosław Banasik - instruktor tańca wyłoni trzy najlepsze prezentacje z każdej grupy wiekowej. Jury będzie oceniać  małych wykonawców wg kryteriów: choreografia, estetyka, dobór muzyki, ekspresja ruchowa i wizerunek sceniczny tancerzy.

Laureaci festiwalu otrzymają puchary ufundowane przez:
I miejsca-Wójta Gminy Pacanów pana Wiesława Skopa,
II miejsca-Firmę „Flornas” panią Joannę Cepil
III miejsca-Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Pacanowie panią Zdzisławę Belon i Dyrektor ECB panią Karolinę Kępczyk

Wszyscy uczestnicy otrzymają podziękowania, medale i dyplomy. Niespodzianką tegorocznego festiwalu są przygotowane zaproszenia - bilety wstępu do krainy baśni i bajek Europejskiego Centrum Bajki ufundowane przez panią dyrektor Karolinę Kępczyk dla wszystkich uczestników konkursu.

Imprezę poprowadzi instruktor muzyczny pan Mariusz Maliga.
Patronat medialny nad imprezą obejmą: „Echo Dnia”- kielecki dziennik regionalny, ”Z życia gminy”- miesięcznik samorządowy, regionalny portal busko.com.pl i telewizja Ponidzie TV, która, jeśli warunki techniczne na to pozwolą, będzie na żywo  transmitować zmagania przedszkolaków. Zapraszamy do oglądania relacji na stronie internetowej www.ponidzie.tv, a także do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie-9 kwiecień, początek imprezy godz.9.30 Trzymamy kciuki za wykonawców Smile

/Barbara Żurek/