Wielkanocne ozdoby

WIELKANOCNE OZDOBY

Idą święta, wielkanocne idą święta.

O tych świętach każde dziecko pamięta.

Pomaluje jajka w kwiatki i w gwiazdki,

zrobi na pisankach śliczne obrazki..

Wielkanoc to czas ,który kojarzy nam się z mnóstwem pisanek, zajączkami, kurczaczkami i wiosennymi akcentami. Te wszystkie elementy tworzą niezwykłą atmosferę świąt. W sklepach można kupić mnóstwo ozdób świątecznych ale te własnoręcznie wykonane są wyjątkowe i niepowtarzalne. Święta Wielkanocne są okazją do wielu ciekawych przedsięwzięć wśród dzieci. Poznają one tradycje i obyczaje wielkanocne, piosenki, wiersze i wykonują świąteczne ozdoby. W Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie odbył się tuż przed świętami konkurs na najpiękniejsze palmy, kartki, pisanki i wiosenno-świąteczne stroiki. Organizatorkami tego konkursu były nauczycielki:

L. Bartusiak,E. Kapusta i B. Żurek. Na konkurs wpłynęło 31 prac. Ich pomysłowość i różnorodność zachwyciła wszystkich, którzy mieli okazję je oglądać. Wykonane były różnymi technikami i różnej wielkości. Trudno wszystkie opisać wiec galerię prac można obejrzeć i podziwiać w przedszkolu a także  na stronie www.przedszkolepacanow.szkolnastrona.pl. Bardzo trudnym zadaniem było wyłonienie najpiękniejszych prac. Biorąc pod uwagę oryginalność, pomysłowość, walory artystyczne i symbolikę wielkanocną zostały przyznane miejsca i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa i mnóstwo wiosennego słońca
.

Barbara Żurek