Dzień Babci i Dziadka 2013

Dzisiaj wszystkie smutki - precz!
                  Święto Dziadków - ważna rzecz!

Dzień Babci i Dziadka to uroczystość na którą tradycyjnie co roku zapraszają swoje ukochane babcie i dziadziusiów przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie .Mimo późniejszego terminu obchodów tego święta  goście nie zawiedli i przybyli licznie do Europejskiego Centrum Bajki w dniu 12.02.2013r. Był to szczególny dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Zdzisława Belon składając wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia. Jako pierwsze wystąpiły „Krasnoludki” w tańcu „Czarownice z Łysej Góry” a następnie razem z „Muchomorkami” recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Było też tradycyjne „Sto lat” przy którym niejednej babci i dziadziusiowi zakręciła się w oku łezka wzruszenia. Występ tych grup zakończyły tańce zaprezentowane do melodii: ”Ai seu the pego” i „Gangnam style”. Gorące brawa były największym uznaniem dla dzieci. Kolejnym punktem programu było przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu starszych przedszkolaków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Występy dzieci z grup: ”Biedronek” i „Żabek” zakończyły tańce prezentujące nazwę grupy. Poprzez wiersze, piosenki i tańce przedszkolaki wyraziły swą wielką miłość płynącą z małych serduszek .Następnie każdy przedszkolak wręczył swojej babci i dziadziusiowi drobny upominek składając życzenia z mocnymi całuskami. Imprezę zakończył wspólny słodki poczęstunek.Wszystkim Babciom i wszystkim Dziadkom życzymy dużo zdrowia i nieskończonej radości płynącej z obcowania z wnukami!

tekst:  Barbara Żurek

ZDJĘCIA w zakładce Galeria          Zdjęcia: Robert Gwóźdź