Bal nad bale

BAL    NAD   BALE

30.01.2013r w Samorządowym Przedszkolu  w Pacanowie odbył się wielki bal postaci bajkowych. Organizacją tej imprezy zajęły się nauczycielki: L.Bartusiak, E.Kapusta i B. Żurek. Od samego rana w przedszkolu panował wesoły nastrój i wszyscy niecierpliwie czekali na rozpoczęcie zabawy. Kiedy nadszedł ten moment kolorowy korowód złożony z przeszło 80 postaci :księżniczek wróżek, piratów, spidermanów, rycerzy, królów, biedronek, pszczółki ,syrenki, czerwonych kapturków, motylków, dżina, dam dworu i wielu, wielu ciekawych bajkowych postaci podążył wreszcie za panią dyrektor, która po przecięciu wstęgi i otwarciu wielkim srebrnym kluczem sali balowej sprawiła, że zabawa się rozpoczęła. Od tej chwili były tańce, konkursy i wspólna zabawa, którą poprowadził oczywiście nasz kochany Koziołek Matołek. W tej roli wystąpił p. Mariusz Maliga. Razem z przedszkolakami bawiła się też pani dyrektor i wszystkie nauczycielki także przebrane za postacie z bajek. Zaproszonym gościem była p.Karolina Kępczyk dyrektor Europejskiego Centrum Bajki, która przekazała przedszkolakom książeczki jako nagrody konkursowe i również świetnie się na tym balu bawiła.. Podczas całej imprezy każdemu dziecku i wspólnie bawiącym się przedszkolakom piękne pamiątkowe zdjęcia wykonał p. Robert Gwóźdź.  Na koniec została wybrana królowa i król balu z każdej grupy a wybór był naprawdę trudny, bo wszystkie dzieci prezentowały się wspaniale. Przedszkolaki fantastycznie się bawiły, konkursy sprawiły im wiele radości i pozostawiły niesamowite wrażenia. Był to naprawdę w naszym przedszkolu dzień niezwykły i wspaniały.

Barbara Żurek