Jasełka 2012

Jasełka w Przedszkolu Samorządowym w Pacanowie

„Zawieja i beznadzieja, złota Jerozolima, a w biednym Betlejem Pani Syneczka w grocie powiła.”(fragm.. kolędy)

Nowe pastorałki, piękna gra aktorska i radość zbliżających się świąt Narodzenia Bożego – to elementy jasełek, które przygotowały: Pani Elżbieta Kopeć z siostrą Stefanią, katechetką z Przedszkola.

W środę (19 XII 2012 r.) nasze przedszkolaki wystąpiły przed pozostałymi dziećmi z grupy „Muchomorkami” i „Krasnoludkami”, gronem pedagogicznym, rodzicami i zebranymi gośćmi. Dzieci wykazały talent aktorski i przyniosły radość wszystkim zebranym na jasełkach. Dziękujemy także Pani Dyrektor Zdzisławie Belon za serdeczne życzenia i ciepłe słowa skierowane do wszystkich dzieci, wychowawczyń, rodziców i pracowników naszego Przedszkola .

Podtrzymywanie polskiej tradycji przybliża nam historię Wcielenia Syna Bożego oraz jednoczy serca we wspólnym śpiewie kolęd i przeżywaniu tych błogosławionych świąt.

Niech Boża Dziecina zsyła na ziemię, na nasze rodziny i na każdego człowieka swoje obfite łaski i błogosławi nam w Nowym 2013 Roku Wiary.

Napisała: s.Stefania Wioletta Maksymów CSS