Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Cała Polska Czyta Dzieciom grudzień 2012r.

MIKOŁAJ CZYTA DZIECIOM…

6 grudnia   zawitał  znów do Samorządowego  Przedszkola w Pacanowie św. Mikołaj ale tym razem nie przyniósł  podarunków . Jego wizyta związana była z akcją głośnego czytania ,”Cała Polska czyta dzieciom” ,która realizowana jest w naszym przedszkolu przez cały rok. Wszystkie przedszkolaki znają wiele bajek i wierszy  ale chętnie wysłuchały min.„Rzepkę”, „Lokomotywę” J.Tuwima w wykonaniu tak zacnego gościa. Mikołaj  poczęstował też wszystkich cukierkami i obiecał, że jeszcze kiedyś poczyta dla nas.  Wręczył także nagrody i dyplomy   dzieciom  , które wzięły udział w przedszkolnym konkursie literackim pod nazwą:

”Gdybym był Św. Mikołajem”

Jury powołane przez organizatora konkursu-Lucynę Bartusiak postanowiło przyznać za bardzo ciekawe prace wszystkim uczestnikom konkursu

I miejsce ex aequo

• Julia Wawrzyniec 4 l.
  • Karol Pawelec 6 l.
  • Kacper Wójtowicz 6 l.
  • Kamil i Bartek Koper 6 l.

Mamy nadzieję, że  organizując takie spotkania zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków.

Barbara Żurek