Pasowanie na przedszkolaka 2012

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Idzie sobie przedszkolaczek

Śpiewa, tańczy oraz skacze.

Dziś też powód ma do śmiania

Bo to dzień jest pasowania.

29 października 2012r w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, był to również ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Zdzisława Belon. W uroczystości uczestniczyli rodzice i opiekunowie, osoby bliskie dzieciom oraz  Przewodniczący Rady Gminy pan Jan Nowicki, Radny Rady Gminy Pacanów pan Bolesław Nega i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu a jednocześnie Redaktor Naczelny „Z życia Gminy” pan Robert Gwóźdź, który zawsze dba o piękne fotografie z przedszkolnych imprez.

Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu przedszkola. Następnie  3-latki, 4-latki i kilkoro 5-latków z grup „Krasnoludki”, „Muchomorki” i„Żabki’ przedstawiły krótki program artystyczny, który przygotowywały od dłuższego czasu pod okiem wychowawczyń: E. Kapusta, G. Czechowskiej i B. Żurek. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, a na końcu dziewczynki zaprezentowały „Taniec czarownic”. Po części artystycznej nastąpił długo oczekiwany moment - złożenie przyrzeczenia i wykonanie zadań. Następnie każdy nowy przedszkolak musiał przejść przez kolorową symboliczną bramę przedszkola, aby pani dyrektor dokonała pasowania poprzez dotknięcie wielką czarodziejską kredką wypowiadając słowa: ”Pasuję Cię na dzielnego i wesołego przedszkolaka”. Dzieci udowodniły, że w pełni zasługują na dumne miano przedszkolaków. Ta wyjątkowa chwila wzbudziła wiele emocji zarówno u dzieci jak i u wszystkich zebranych. Na pamiątkę tej wyjątkowej i ważnej uroczystości w życiu każdego przedszkolaka dzieci otrzymały kolorowe teczki-dyplomy i opaski z logo swojej grupy. W salach czekał jeszcze słodki poczęstunek.

Dzieciom, ich rodzicom i opiekunom życzymy, aby każdy dzień pobytu w naszym przedszkolu był taki wesoły i wyjątkowy jak uroczystość pasowania.

Barbara Żurek